TWCD566K075CCYZ0000
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
TWCD566K075CCYZ0000
Hersteller:
KYOCERA AVX
Beschreibung:
CAP TANT 56UF 10% 75V AXIAL
Auf Lager : 16
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Manufacturer Size Code D
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 75 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.375" Dia x 0.766" L (9.52mm x 19.46mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 500 Hrs @ 200°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 2.61Ohm
Ratings COTS
Series TWC-Y
Type Hermetically Sealed
Package / Case Axial
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 56 µF