TWM5J390
Ohmite
Produkt-Nr.:
TWM5J390
Hersteller:
Ohmite
Paket:
Radial
Beschreibung:
RES 390 OHM 5% 5W RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 275°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) 1.024" (26.00mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.492" L x 0.354" W (12.50mm x 9.00mm)
Temperature Coefficient ±350ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Radial
Resistance 390 Ohms
Series TWM
Power (Watts) 5W