CTS Thermal Management Products
Produkt-Nr.:
TXB2P-032-037ND
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
THERMAL LINK PRESSON NKL TO-5
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Shape | Cylindrical |
| Material | Brass |
| Product Status | Active |
| Fin Height | - |
| Series | - |
| Thermal Resistance @ Forced Air Flow | - |
| Type | Top Mount |
| Length | 0.370" (9.40mm) |
| Mfr | CTS Thermal Management Products |
| Thermal Resistance @ Natural | 82.00°C/W |
| Material Finish | Dull Nickel |
| Package | Box |
| Attachment Method | Press Fit, Bolt On |
| Width | 0.380" (9.65mm) |
| Power Dissipation @ Temperature Rise | - |
| Diameter | 0.380" (9.65mm) OD |
| Package Cooled | TO-5 |
| Base Product Number | TXB2P |