TXL 035-1212D
Traco Power
Produkt-Nr.:
TXL 035-1212D
Hersteller:
Traco Power
Beschreibung:
AC/DC CONVERTER +/-12V 36W
Auf Lager : 259
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Product Status Active
Efficiency 84%
Mfr Traco Power
Features Adjustable Output, Universal Input
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 375 VDC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -12V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CE, cURus
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.90" L x 3.23" W x 1.38" H (99.1mm x 82.0mm x 35.1mm)
Number of Outputs 2
Current - Output 2 1.5 A
Current - Output 1 3 A
Series TXL 035 (35W)
Power (Watts) 36W