Traco Power
Produkt-Nr.:
TXM 200-148
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
AC/DC CONVERTER 48V 202W
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$113.069
$113.069
10
$106.11405
$1061.1405
25
$102.63496
$2565.874
50
$99.15568
$4957.784
100
$82.6728
$8267.28
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Product Status | Active |
| Efficiency | 88.5% |
| Mfr | Traco Power |
| Features | Adjustable Output, PFC, Universal Input |
| Voltage - Input | 90 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC |
| Voltage - Output 6 | - |
| Operating Temperature | -20°C ~ 65°C (With Derating) |
| Applications | ITE (Commercial) |
| Voltage - Output 2 | - |
| Voltage - Output 3 | - |
| Voltage - Output 4 | - |
| Voltage - Output 5 | - |
| Voltage - Isolation | 3 kV |
| Minimum Load Required | No |
| Approval Agency | CB, CE, cURus |
| Voltage - Output 1 | 48V |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Size / Dimension | 7.83" L x 3.90" W x 1.98" H (199.0mm x 99.0mm x 50.3mm) |
| Number of Outputs | 1 |
| Current - Output 1 | 4.2 A |
| Series | TXM 200 (200W) |
| Power (Watts) | 202W |
| Type | Enclosed |
| Package | Box |
| Base Product Number | TXM 200 |