TXS2-L2-12V-1
Panasonic Electric Works
Produkt-Nr.:
TXS2-L2-12V-1
Beschreibung:
RELAY GEN PURPOS DPDT 10MA 12VDC
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Switching Voltage 10VDC - Max
Contact Rating (Current) 10 mA
Termination Style PC Pin
Coil Current 5.8 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 2.06 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage -
Contact Form DPDT (2 Form C)
Seal Rating Sealed - Fully
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series TX-S
Operate Time 5 ms
Mfr Panasonic Electric Works
Contact Material Silver Palladium (AgPd), Gold (Au)
Coil Voltage 12VDC
Must Operate Voltage 9.6 VDC