TYEH1V106E55MTR
TE Connectivity Passive Product
Produkt-Nr.:
TYEH1V106E55MTR
Beschreibung:
CAP ALUM 10UF 20% 35V SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization -
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.209" (5.30mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 23 mA @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series TYEH, Neohm
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 32.2 mA @ 10 kHz
Mfr TE Connectivity Passive Product
Capacitance 10 µF