Texas Instruments
Produkt-Nr.:
UA7885CKTER
Hersteller:
Paket:
3-PowerFLEX™
Charge:
-
Beschreibung:
IC REG LINEAR FIXED STNDRD REG
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
807
$0.3515
$283.6605
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | 0°C ~ 125°C (TJ) |
| PSRR | - |
| Voltage - Input (Max) | - |
| Output Type | Fixed |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Output | 1.5A |
| Output Configuration | Positive |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 3-PowerFLEX™ |
| Control Features | - |
| Series | - |
| Package / Case | TO-252-4, DPak (3 Leads + Tab) |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature, Short Circuit |
| Mfr | Texas Instruments |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 8.5V |
| Voltage Dropout (Max) | 2V @ 1A |
| Package | Bulk |