NKK Switches
Produkt-Nr.:
UB16VA001
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
SWITCH PUSHBUTTON ILLUMINATED &
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$18.715
$18.715
10
$16.9936
$169.936
25
$16.2298
$405.745
50
$15.37062
$768.531
100
$14.797865
$1479.7865
250
$13.843172
$3460.793
500
$11.815625
$5907.8125
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Illumination Type, Color | LED, Green |
| Operating Temperature | -25°C ~ 50°C |
| Ingress Protection | - |
| Actuator Marking | No Marking |
| Termination Style | Solder Lug |
| Actuator Type | Rectangular, Button |
| Panel Cutout Dimensions | Rectangular - 22.40mm x 16.20mm |
| Current Rating (Amps) | 5A (AC/DC) |
| Circuit | SPDT |
| Mounting Type | Panel Mount, Snap-In |
| Mechanical Life | 200,000 Cycles |
| Product Status | Active |
| Illumination Voltage (Nominal) | 2.1 VDC |
| Series | UB |
| Voltage Rating - DC | 30 V |
| Type | Standard, Illuminated |
| Switch Function | On-On |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Electrical Life | 100,000 Cycles |
| Mfr | NKK Switches |
| Features | Protective Guard |
| Package | Bulk |
| Color - Actuator/Cap | Clear (White Filter/Diffuser) |