NKK Switches
Produkt-Nr.:
UB225KKW015C
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$13.794
$13.794
10
$12.3633
$123.633
25
$11.82028
$295.507
50
$11.20886
$560.443
100
$10.80131
$1080.131
250
$10.121946
$2530.4865
500
$9.374695
$4687.3475
1000
$8.4075
$8407.5
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Illumination Type, Color | LED, Red |
| Operating Temperature | -25°C ~ 50°C |
| Ingress Protection | - |
| Actuator Marking | No Marking |
| Termination Style | Solder Lug |
| Actuator Type | Plunger for Cap |
| Panel Cutout Dimensions | Square - 17.40mm x 17.40mm |
| Current Rating (Amps) | 5A (AC/DC) |
| Circuit | DPDT |
| Mounting Type | Panel Mount, Snap-In |
| Mechanical Life | 1,000,000 Cycles |
| Product Status | Active |
| Illumination Voltage (Nominal) | 1.85 VDC |
| Series | UB2 |
| Voltage Rating - DC | 30 V |
| Type | Standard, Illuminated |
| Switch Function | On-Mom |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Electrical Life | 10,000 Cycles |
| Mfr | NKK Switches |
| Features | Sealed - Fully |
| Package | Bulk |
| Color - Actuator/Cap | - |
| Base Product Number | UB225KK |