UB5C-5R1F1
Riedon
Produkt-Nr.:
UB5C-5R1F1
Beschreibung:
RES 5.1 OHM 1% 5W AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.250" Dia x 0.500" L (6.40mm x 12.70mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 5.1 Ohms
Series UB
Power (Watts) 5W