UBT1E332MHD
Nichicon
Produkt-Nr.:
UBT1E332MHD
Beschreibung:
CAP ALUM 3300UF 20% 25V RADIAL
Auf Lager : 281
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Polarization Polar
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 1.319" (33.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 2.218 A @ 120 Hz
Product Status Obsolete
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 125°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 3.31 A @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 3300 µF
Package Bulk
Impedance 17 mOhms