Nichicon
Produkt-Nr.:
UBT2C330MPD8TD
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
CAP ALUM 33UF 20% 160V RADIAL
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$1.197
$1.197
10
$0.9462
$9.462
50
$0.81985
$40.9925
100
$0.70946
$70.946
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Polarization | Polar |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Applications | Automotive |
| Height - Seated (Max) | 1.063" (27.00mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Surface Mount Land Size | - |
| Lead Spacing | 0.197" (5.00mm) |
| Voltage - Rated | 160 V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.394" Dia (10.00mm) |
| Ripple Current @ Low Frequency | 154 mA @ 120 Hz |
| Product Status | Active |
| Lifetime @ Temp. | 2000 Hrs @ 125°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Ratings | - |
| Series | UBT |
| Package / Case | Radial, Can |
| Ripple Current @ High Frequency | 277.2 mA @ 100 kHz |
| Mfr | Nichicon |
| Capacitance | 33 µF |
| Package | Cut Tape (CT) |