UBW1A332MHD1TN
Nichicon
Produkt-Nr.:
UBW1A332MHD1TN
Hersteller:
Nichicon
Beschreibung:
CAP ALUM 3300UF 20% 10V RADIAL
Auf Lager : 101
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 135°C
Polarization Polar
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 1.063" (27.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.541 A @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 135°C
Ratings -
Series UBW
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 2.3 A @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 3300 µF
Package Cut Tape (CT)
Impedance 24 mOhms