Nichicon
Produkt-Nr.:
UBW2A100MPD
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
CAP ALUM 10UF 20% 100V RADIAL
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$0.741
$0.741
10
$0.5453
$5.453
50
$0.43605
$21.8025
100
$0.37373
$37.373
500
$0.295887
$147.9435
1000
$0.249166
$249.166
2500
$0.233596
$583.99
5000
$0.218016
$1090.08
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -55°C ~ 135°C |
| Polarization | Polar |
| Applications | Automotive |
| Height - Seated (Max) | 0.531" (13.50mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Surface Mount Land Size | - |
| Lead Spacing | 0.138" (3.50mm) |
| Voltage - Rated | 100 V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.315" Dia (8.00mm) |
| Ripple Current @ Low Frequency | 75 mA @ 120 Hz |
| Product Status | Active |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Lifetime @ Temp. | 1000 Hrs @ 135°C |
| Ratings | - |
| Series | UBW |
| Package / Case | Radial, Can |
| Ripple Current @ High Frequency | 150 mA @ 100 kHz |
| Mfr | Nichicon |
| Capacitance | 10 µF |
| Package | Bulk |
| Impedance | 1.5 Ohms |