UBX2G4R7MPL
Nichicon
Produkt-Nr.:
UBX2G4R7MPL
Beschreibung:
CAP ALUM 4.7UF 20% 400V RADIAL
Auf Lager : 176
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 150°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.846" (21.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 400 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 83 mA @ 120 Hz
Product Status Last Time Buy
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 150°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 149.4 mA @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 4.7 µF