Texas Instruments
Produkt-Nr.:
UC2572D
Hersteller:
Paket:
8-SOIC
Charge:
-
Beschreibung:
IC REG CTRLR FLYBACK 8SOIC
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$6.194
$6.194
10
$5.5613
$55.613
25
$5.2573
$131.4325
100
$4.55639
$455.639
250
$4.322728
$1080.682
500
$3.878793
$1939.3965
1000
$3.271268
$3271.268
2500
$3.107706
$7769.265
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Synchronous Rectifier | No |
| Serial Interfaces | - |
| Output Type | Transistor Driver |
| Output Configuration | Negative |
| Topology | Flyback |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Clock Sync | No |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Number of Outputs | 1 |
| Duty Cycle (Max) | 92% |
| Function | Step-Up/Step-Down |
| Control Features | Current Limit, Ramp |
| Series | - |
| Output Phases | 1 |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Frequency - Switching | 100kHz |
| Mfr | Texas Instruments |
| Package | Tube |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 4.75V ~ 30V |
| Base Product Number | UC2572 |