UC2844AD8TR/81541
Texas Instruments
Produkt-Nr.:
UC2844AD8TR/81541
Hersteller:
Texas Instruments
Paket:
8-SOIC
Beschreibung:
CURRENT MODE PWM CON
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Synchronous Rectifier No
Serial Interfaces -
Output Type Transistor Driver
Output Configuration Positive, Isolation Capable
Topology Boost, Buck, Flyback, Forward
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Clock Sync No
Supplier Device Package 8-SOIC
Number of Outputs 1
Duty Cycle (Max) 48%
Function Step-Up, Step-Down, Step-Up/Step-Down
Control Features Frequency Control
Series -
Output Phases 1
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Frequency - Switching Up to 500kHz
Mfr Texas Instruments
Package Bulk
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 10V ~ 30V