Texas Instruments
Produkt-Nr.:
UC3846DW
Hersteller:
Paket:
16-SOIC
Charge:
-
Beschreibung:
IC REG CTRLR MULT TOP 16SOIC
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$4.275
$4.275
10
$3.83515
$38.3515
25
$3.62558
$90.6395
100
$3.142315
$314.2315
250
$2.981138
$745.2845
500
$2.674972
$1337.486
1000
$2.256003
$2256.003
2500
$2.1432
$5358
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Serial Interfaces | - |
| Output Type | Transistor Driver |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Boost, Flyback, Forward Converter, Half-Bridge, Push-Pull |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Clock Sync | Yes |
| Supplier Device Package | 16-SOIC |
| Number of Outputs | 2 |
| Duty Cycle (Max) | 50% |
| Function | Step-Up, Step-Up/Step-Down |
| Control Features | Current Limit, Enable, Frequency Control, Soft Start |
| Series | - |
| Output Phases | 1 |
| Package / Case | 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Frequency - Switching | 500kHz |
| Mfr | Texas Instruments |
| Package | Tube |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 6.95V ~ 40V |
| Base Product Number | UC3846 |