Unitrode
Produkt-Nr.:
UC3870N-2
Hersteller:
Paket:
18-PDIP
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
1A, 300KHZ BIPOLAR, PDIP18
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
100
$2.8595
$285.95
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Voltage - Input (Max) | 36V |
| Output Type | Adjustable |
| Current - Output | - |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Buck |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage - Output (Max) | 3.5V |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 18-PDIP |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 4.5V |
| Series | - |
| Function | Step-Down |
| Package / Case | 18-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Frequency - Switching | Up to 300kHz |
| Mfr | Unitrode |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 2V |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | UC3870 |