UCA2D680MHD6
Nichicon
Produkt-Nr.:
UCA2D680MHD6
Beschreibung:
CAP ALUM 68UF 20% 200V RADIAL
Auf Lager : 409
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.846" (21.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 200 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 485 mA @ 120 Hz
Product Status Last Time Buy
Lifetime @ Temp. 12000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 970 mA @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 68 µF