Texas Instruments
Produkt-Nr.:
UCC27222EVM
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
EVALUATION MODULE FOR UCC27222
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Main Purpose | DC/DC, Step Down |
| Current - Output | 20A |
| Product Status | Obsolete |
| Series | Predictive Gate Drive™ |
| Regulator Topology | Buck |
| Frequency - Switching | 500kHz |
| Supplied Contents | Board(s) |
| Voltage - Output | 0.9V ~ 1.8V |
| Board Type | Fully Populated |
| Outputs and Type | 1, Non-Isolated |
| Mfr | Texas Instruments |
| Utilized IC / Part | UCC27222 |
| Voltage - Input | 4.75V ~ 5.5V |
| Base Product Number | UCC272 |