Texas Instruments
Produkt-Nr.:
UCC2976PW
Hersteller:
Paket:
8-TSSOP
Charge:
-
Beschreibung:
IC TRNSFRMR CNTLR 3-13.5V 8TSSOP
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Series | - |
| Applications | Power Supplies |
| Package / Case | 8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Voltage - Supply | 3V ~ 13.5V |
| Mfr | Texas Instruments |
| Package | Tube |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Current - Supply | 1mA |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | 8-TSSOP |
| Base Product Number | UCC2976 |