UCM1V222MNJ1MS
Nichicon
Produkt-Nr.:
UCM1V222MNJ1MS
Beschreibung:
CAP ALUM 2200UF 20% 35V SMD
Auf Lager : 1875
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 125
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.689" (17.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.752" L x 0.752" W (19.10mm x 19.10mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.03 A @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 2.06 A @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 2200 µF
Package Tape & Reel (TR)
Impedance 45 mOhms