Nichicon
Produkt-Nr.:
UCP2W181MHD
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
CAP ALUM 180UF 20% 450V RADIAL
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$6.2225
$6.2225
10
$5.5271
$55.271
50
$4.83645
$241.8225
100
$4.42187
$442.187
500
$3.800038
$1900.019
1000
$3.523664
$3523.664
2500
$3.45458
$8636.45
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Polarization | Polar |
| Operating Temperature | -25°C ~ 105°C |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 1.890" (48.00mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Surface Mount Land Size | - |
| Lead Spacing | 0.295" (7.50mm) |
| Voltage - Rated | 450 V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.709" Dia (18.00mm) |
| Ripple Current @ Low Frequency | 1.09 A @ 120 Hz |
| Product Status | Active |
| Lifetime @ Temp. | 10000 Hrs @ 105°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Ratings | - |
| Series | UCP |
| Package / Case | Radial, Can |
| Ripple Current @ High Frequency | 1.635 A @ 100 kHz |
| Mfr | Nichicon |
| Capacitance | 180 µF |
| Package | Bulk |