UCY2D181MHD6TN
Nichicon
Produkt-Nr.:
UCY2D181MHD6TN
Hersteller:
Nichicon
Beschreibung:
CAP ALUM 180UF 20% 200V RADIAL
Auf Lager : 4008
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.043" (26.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 200 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.035 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 12000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series UCY
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 2.07 A @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 180 µF