UEP1E221MPD1TD
Nichicon
Produkt-Nr.:
UEP1E221MPD1TD
Hersteller:
Nichicon
Beschreibung:
CAP ALUM 220UF 20% 25V RADIAL
Benutzer handbuch
Polarization Bi-Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.689" (17.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 215 mA @ 120 Hz
Product Status Not For New Designs
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series UEP
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 322.5 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 220 µF