UEP1H220MPD
Nichicon
Produkt-Nr.:
UEP1H220MPD
Hersteller:
Nichicon
Beschreibung:
CAP ALUM 22UF 20% 50V RADIAL
Auf Lager : 2873
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Polarization Bi-Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.512" (13.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 63 mA @ 120 Hz
Product Status Not For New Designs
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series UEP
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 126 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 22 µF