UES1A220MDM1TA
Nichicon
Produkt-Nr.:
UES1A220MDM1TA
Hersteller:
Nichicon
Beschreibung:
CAP ALUM 22UF 20% 10V RADIAL
Benutzer handbuch
Polarization Bi-Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications Audio
Height - Seated (Max) 0.472" (12.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series UES
Package / Case Radial, Can
Mfr Nichicon
Capacitance 22 µF