UES1C100MDM1TA
Nichicon
Produkt-Nr.:
UES1C100MDM1TA
Beschreibung:
CAP ALUM 10UF 20% 16V RADIAL
Benutzer handbuch
Polarization Bi-Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications Audio
Height - Seated (Max) 0.472" (12.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
Mfr Nichicon
Capacitance 10 µF