UFW1C222MHD
Nichicon
Produkt-Nr.:
UFW1C222MHD
Hersteller:
Nichicon
Beschreibung:
CAP ALUM 2200UF 20% 16V RADIAL
Auf Lager : 137
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications Audio
Height - Seated (Max) 0.787" (20.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.25 A @ 120 Hz
Product Status Not For New Designs
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series UFW
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.4375 A @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 2200 µF