UHD1H271MPD1TD
Nichicon
Produkt-Nr.:
UHD1H271MPD1TD
Beschreibung:
CAP ALUM 270UF 20% 50V RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.866" (22.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.106 A @ 120 Hz
Product Status Not For New Designs
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 4000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.58 A @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 270 µF
Package Tape & Reel (TR)
Impedance 30 mOhms