UHE1V272MHT6
Nichicon
Produkt-Nr.:
UHE1V272MHT6
Beschreibung:
CAP ALUM 2700UF 20% 35V RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.240" (31.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 3.336 A @ 120 Hz
Product Status Obsolete
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 4.17 A @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 2700 µF
Package Bulk
Impedance 15 mOhms