UHE2A820MHD6TO
Nichicon
Produkt-Nr.:
UHE2A820MHD6TO
Hersteller:
Nichicon
Beschreibung:
CAP ALUM 82UF 20% 100V RADIAL
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.650" (16.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Ripple Current @ Low Frequency 368.9 mA @ 120 Hz
Product Status Not For New Designs
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series UHE
Package / Case Radial, Can
Mfr Nichicon
Capacitance 82 µF
Package Tape & Reel (TR)
Impedance 230 mOhms