UHV1E680MDD1TD
Nichicon
Produkt-Nr.:
UHV1E680MDD1TD
Beschreibung:
CAP ALUM 68UF 20% 25V RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 144 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 360 mA @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 68 µF
Package Tape & Box (TB)
Impedance 230 mOhms