UHV1E681MPD
Nichicon
Produkt-Nr.:
UHV1E681MPD
Hersteller:
Nichicon
Beschreibung:
CAP ALUM 680UF 20% 25V RADIAL
Auf Lager : 2302
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.689" (17.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.089 A @ 120 Hz
Product Status Not For New Designs
Lifetime @ Temp. 6000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series UHV
Package / Case Radial, Can
Mfr Nichicon
Capacitance 680 µF
Package Bulk
Impedance 30 mOhms