UJB0L473THD
Nichicon
Produkt-Nr.:
UJB0L473THD
Hersteller:
Nichicon
Beschreibung:
CAP ALUM 47000UF 5.5V RADIAL
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.654" (42.00mm)
Tolerance -10%, +50%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 5.5 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series UJB
Package / Case Radial, Can
Mfr Nichicon
Capacitance 47000 µF
Package Bulk
Impedance 100 mOhms