UKA1C221MED
Nichicon
Produkt-Nr.:
UKA1C221MED
Hersteller:
Nichicon
Beschreibung:
CAP ALUM 220UF 20% 16V RADIAL
Auf Lager : 121
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications Audio
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Ripple Current @ Low Frequency 190 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series UKA
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 285 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 220 µF