UKL1V681KHD
Nichicon
Produkt-Nr.:
UKL1V681KHD
Beschreibung:
CAP ALUM 680UF 10% 35V RADIAL
Auf Lager : 273
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.043" (26.50mm)
Tolerance ±10%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 840 mA @ 120 Hz
Product Status Not For New Designs
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.26 A @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 680 µF