UKL2A0R1KDD
Nichicon
Produkt-Nr.:
UKL2A0R1KDD
Hersteller:
Nichicon
Beschreibung:
CAP ALUM 0.1UF 10% 100V RADIAL
Auf Lager : 2026
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.472" (12.00mm)
Tolerance ±10%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.079" (2.00mm)
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 2.1 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series UKL
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 4.2 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 0.1 µF