UKL2A4R7MDD1TA
Nichicon
Produkt-Nr.:
UKL2A4R7MDD1TA
Beschreibung:
CAP ALUM 4.7UF 20% 100V RADIAL
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.472" (12.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 50 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 100 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 4.7 µF