UKW0J331MED1TA
Nichicon
Produkt-Nr.:
UKW0J331MED1TA
Hersteller:
Nichicon
Beschreibung:
CAP ALUM 330UF 20% 6.3V RADIAL
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications Audio
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Ripple Current @ Low Frequency 265 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series UKW
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 397.5 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 330 µF