ULD2A100MED
Nichicon
Produkt-Nr.:
ULD2A100MED
Beschreibung:
CAP ALUM 10UF 20% 100V RADIAL
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Ripple Current @ Low Frequency 63 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 150 mA @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 10 µF