ULD2D5R6MED1TD
Nichicon
Produkt-Nr.:
ULD2D5R6MED1TD
Beschreibung:
CAP ALUM 5.6UF 20% 200V RADIAL
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.512" (13.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 200 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Ripple Current @ Low Frequency 50 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 12000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 100 mA @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 5.6 µF