ULD2G3R9MPD
Nichicon
Produkt-Nr.:
ULD2G3R9MPD
Beschreibung:
CAP ALUM 3.9UF 20% 400V RADIAL
Auf Lager : 444
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.571" (14.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 400 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 57 mA @ 120 Hz
Product Status Not For New Designs
Lifetime @ Temp. 15000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 104 mA @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 3.9 µF