ULH2D150MNL1GS
Nichicon
Produkt-Nr.:
ULH2D150MNL1GS
Hersteller:
Nichicon
Beschreibung:
CAP ALUM 15UF 20% 200V SMD
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.406" (10.30mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 200 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 60 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 4000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series ULH
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 90 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 15 µF