UMA1V2R2MCD2TP
Nichicon
Produkt-Nr.:
UMA1V2R2MCD2TP
Beschreibung:
CAP ALUM 2.2UF 20% 35V RADIAL
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.039" (1.00mm)
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.118" Dia (3.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 8.4 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 12.6 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 2.2 µF