UMF1V1R5MDD
Nichicon
Produkt-Nr.:
UMF1V1R5MDD
Beschreibung:
CAP ALUM 1.5UF 20% 35V RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.059" (1.50mm)
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.157" Dia (4.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 25 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 50 mA @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 1.5 µF
Package Bulk
Impedance 5 Ohms