UML0G330MDD
Nichicon
Produkt-Nr.:
UML0G330MDD
Hersteller:
Nichicon
Beschreibung:
CAP ALUM 33UF 20% 4V RADIAL
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.079" (2.00mm)
Voltage - Rated 4 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 28 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series ML
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 42 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 33 µF