UMT1C330MDD1TP
Nichicon
Produkt-Nr.:
UMT1C330MDD1TP
Beschreibung:
CAP ALUM 33UF 20% 16V RADIAL
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Ripple Current @ Low Frequency 40 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
Mfr Nichicon
Capacitance 33 µF